Mayıs 9, 2021

Moleküler Docking Öğren – İleri Seviye

İleri seviye moleküler docking öğren ve analizlerini daha daha iyi yap. Bunun için başta kimyasal bağlar olmak üzere bir dizi temel kimya bilgisini bildiğinizi kabul ediyorum. Moleküler docking eğitim sayfamızda docking konusunda ilk adımı atmak isteyenler için yararlı bilgiler bulunmakta. Burada ise moleküler docking öğrenmek için gerekli tüm bilgilere sahip olan(yüksek lisans ve doktora öğrencisi) temel bilgi düzeyi sağlam kişiler için eğitimleri duyuruyorum.

Moleküler docking “öğrenmesi zor ancak uygulaması kolay” bir hesaplamalı kimya yöntemidir. Öğrenme konusunda temel bilgi seviyeniz ne olursa olsun zorlanacağınız aşamalar olabilir. Bu konuda yardımcı olmak adına hem ücretsiz içerikler hem de ücretli birebir eğitimler gerçekleştireceğim. Birebir eğitimler için Superperr Profilime de göz atabilirsiniz.

Moleküler docking ile ilgili olarak yararlanabileceğiniz kaynakların küçük bir listesini aşağıda veriyorum:

Yukarıdaki linklerle giriş,orta ve ileri seviye bilgiler alabilirsiniz. Moleküler docking öğren ve analizlerini kendin yapabilecek seviyeye gel. Böylece ligandlarının kullanım alanlarını araştırman daha kolay olacaktır.

Birebir ders konusunda ileri derecede eğitimler için ise bazı önemli kriterler bulunakta. Bunlar;

  • Kimyasal bağlar konusunu iyi bilmeniz beklenmektedir.
  • İleri derece eğitimlerde size moleküler docking ne işe yarar ve nedir gibi bir konularda eğitimler verilmeyecektir. Bunları bildiğiniz kabul edilmektedir. Eğer bu konuda eksiğiniz olduğunu düşünüyorsanız Moleküler Docking Eğitim Giriş Seviye yazısı size yardımcı olacaktır.
  • İleri seviye moleküler docking öğrenmek için en azından hesaplamalarınızı yaptığınız yazılımın nasıl kullanıldığını iyi bilmenizi öneriyorum. İleri seviye moleküler docking eğitimi genellikle örnek hesaplamalar yaparak ve sonuçları değerlendirerek yapılacak bir eğitimdir.
  • Bu eğitimi sizin ligandlarınız ve protein yapılarınız ağırlıklı olarak kullanarak gerçekleştirmek istiyorum ancak isterseniz kendi çalışmalarımdan örnekler de göstereceğim.

İleri Seviye Moleküler Docking Öğren

İleri seviye moleküler docking öğren, kaynaklara eriş ve eğitim materyallerini paylaşarak ücretsiz kaynaklardan daha fazla kişinin yararlanmasını saylayabilirsiniz. Ücretsiz kaynaklar sunacağım başka bir platform youtube kanalım olacak. Youtube kanalımda ücretsiz canlı yayınlar ve eğitimler yayınlayacağım. Bire bir eğitimler daha önce de söylediğim gibi Superpeer platformu üzerinden ücretli olarak gerçekleşecek. Yine bu internet sitesinde ücretsiz ve ücretli eğitim materyalleri, pdf’ler ve videolar yayınlayacağım. Bu materyalleri yayımlamayı bitirdiğimde sıfırdan moleküler docking öğrenmek isteyen bir kişi için yeterli kaynak, seviyelere göre kategorilere ayrılarak tek bir çatı altında toplanmış olacak.

(Visited 1.102 times, 1 visits today)

Subscribe to the newsletter

Fames amet, amet elit nulla tellus, arcu.

Leave A Comment


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

(Visited 1.102 times, 1 visits today)